Uzman Psikolog Funda KAYA GİZİR

Online Psikolog / Online Danışmanlık

Online psikolojik danışmanlık, modern teknolojinin sağladığı imkanlar sayesinde her yerden, herhangi bir cihaz üzerinden, internet bağlantısı aracılığıyla görüntülü konuşma yoluyla gerçekleştirilen bir psikolojik destek yöntemidir.

İnsanların zaman, mesafe ve ulaşım gibi zorluklarla karşılaşmadan, kendilerine en uygun zamanlarda psikolojik destek almalarına imkan tanımaktadır.

Online yapılan görüşmeler, gizlilik esasına dayalı olarak, yüz yüze görüşmelerle aynı etik kuralları, içeriği ve seans süresini kapsamaktadır. Psikolojik danışma süresi yaklaşık olarak  50  dakika sürmektedir.

Online Psikolojik Danışmanlık bilimsel araştırmalarla da desteklenen etkinliği sayesinde, birçok kişi tarafından güvenilir ve etkili bir yöntem olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Tercih edilme sebepleri

  • Esnek saat uygulamaları sayesinde, iş çıkışı veya öğle arası gibi zaman dilimlerinde de hizmet alınabilmesi, psikolojik desteğe erişim konusunda kolaylık sağlar.
  • İstenilen herhangi bir yerden erişim imkanı sunar. Bu sayede ister ev ister tatil veya başka bir rahat ortamda kolaylıkla psikolojik destek alınabilir.
  • Kişiler kendi telefon, tablet veya bilgisayarlarından kolaylıkla iletişim kurabilirler. Basit bir adımla bağlantı kurarak, hızlı ve güvenli bir şekilde online psikolog hizmeti sağlanır.
  • Yoğun iş temposundan ve şehir hayatının karmaşasından etkilenenler için, randevu saatlerine yetişmek veya ulaşım sorunlarıyla uğraşmak gibi sıkıntılarla karşılaşmadan online seans pratik bir çözüm sunar.
  • Evde kalmak zorunda olan veya fiziksel bir engeli olan kişiler için tercih edilebilir bir seçenektir. Bu kişiler, konforlu ve güvenli ev ortamlarında psikolojik destek alabilirler.
  • Yurtdışında yaşayan bireyler için anadillerinde profesyonel destek alma imkanı sunar.Bu platform sayesinde dil engelleri aşılarak, iletişim süreci kolaylaşır.
  • Görüşmek istedikleri psikologla aynı şehirde yaşamayanlar için uzaktan görüşme seçeneği sayesinde, mesafe engeli ortadan kalkar ve insanlar görüşmek istedikleri uzmana kolaylıkla ulaşabilirler.

Bu web sitesindeki içeriklerin ve makalelerin herhangi bir kısmının izin alınmadan, yazılı olarak onaylanmadan kopyalanması veya çoğaltılması yasaktır.